Back to the top

O artyście

Dr Misio, czyli muzyczna strona osobowości aktora, reżysera, scenarzysty i piosenkarza Arkadiusza Jakubika, który w 2008 roku założył zespół wraz z Pawłem Derentowiczem, Mario Matyskiem, Radkiem Kupisem i Janem Prościńskim. Nazwa kapeli wyłoniona została w drodze konkursu, a jej autorem jest Robert Więckiewicz.

Zespół definiuje bezkompromisowe, punkowe granie dla nowych pokoleń fanów tej muzyki. Dzięki współpracy ze znanymi polskimi autorami, takimi jak Krzysztof Varga czy Marcin Świetlicki, którzy piszą teksty piosenek kapeli, skład Dr Misio stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów w Polsce — a ich utwory to bezbłędny barometr nastrojów społecznych.

Grupa opiera swoje brzmienie na punkowym graniu: ciężkie riffy i solidne basy idą w parze z brutalnymi, pełnymi nieokiełznanej emocji tekstami. Debiutancka płyta Dr Misia pojawiła się na rynku w 2013 roku, po premierze wyreżyserowanego przez Smarzowskiego teledysku. Łącznie Dr Misio na na swoim koncie 4 albumy studyjne. W marcu br. ukazał się najnowszy singiel formacji Chory na Polskęktóry zapowiada nową, piąta płytę zespołu.

 

 

© Your copyright text