Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Free
Czas: 13:00 - 16:00

Jedną z najskuteczniejszych metod ograniczenia zachorowań jest edukacja i profilaktyka. Wiedza i zdrowy tryb życia pomagają w zapobieganiu chorobom, również nowotworowym, a stała kontrola zdrowia umożliwia wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian i skuteczne leczenie. W związku z tym Koło Naukowe Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Koło Naukowe Onkologii Klinicznej mają zaszczyt zaprosić Państwa na I Wielki Bieg „Pokonać raka!”. Wydarzenie ma wpisywać się w szeroką działalność profilaktyczną, oraz zmobilizować Lubuszan do aktywnego uczestnictwa w tym prozdrowotnym wydarzeniu.
Wpisowe od uczestników zostanie przeznaczone na rozwój chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.
Kiedy: 25.05.2019 r. (sobota)
Start: 13:00

Trasa: ok. 5 km, Start: Urząd Marszałkowski, meta: Filharmonia Zielonogórska (2 okrążenia)
Link do trasy: https://goo.gl/maps/gN7eG8sVjpH5oaN17
Rejestracja: link zostanie podany wkrótce
Każdy z uczestników otrzyma oryginalny medal pamiątkowy. Ponadto pod Urzędem Marszałkowskim na specjalnych stanowiskach będą czekali na Państwa przedstawiciele kół naukowych, którzy wyczerpująco odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące profilaktyki nowotworów oraz na specjalnych fantomach będą uczyć samobadania piersi.

Nie bądź obojętny – przyczyń się do walki z rakiem!