Back to the top

O artyście

SŁOŃ, właściwie Wojciech Zawadzki, poznański raper tworzący muzykę, która jest połączeniem fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi. Choć na ogół nagrywa utwory klasycznie rapowe – samplowane lub elektroniczne – tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach.

PALUCH, właściwie Łukasz Paluszak, właściciel niezależnej wytwórni muzycznej BOR Records. Jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop, mający na koncie 15. pełnoprawnych albumów, które na przestrzeni lat rozeszły się w ponad 500,000 egzemplarzy. 6 z nich pokryło się platyną (zarówno potrójną jak i poczwórną!). W 2022 roku dwa z Jego albumów: Ostatni Krzyk Osiedla oraz Czerwony Dywan otrzymały status diamentowej płyty.

Po 13 latach od wspólnej trasy poznańscy raperzy stworzyli razem album pt. „Pośród Hien”. Założyciele BOR oraz BDF połączyli dwa rapowe światy w jeden sprawnie działający organizm, któremu pożywienie dostarczali topowi producenci w kraju, a jedynym gościem na albumie jest druga połowa WSRH czyli Shellerini.

© Your copyright text