Back to the top

O artyście

Kukon, właściwie Jakub Konopka – polski raper i autor tekstów. Kariera Kukona rozpoczęła się od skromnych początków, kiedy to udostępniał swoje pierwsze nagrania na platformie YouTube na kanale Ogrody, szybko zdobywając uznanie wśród fanów rapu. Debiutancki album „Piękny Ból„, wydany we wrześniu 2018, zyskał pozytywne recenzje i zapewnił mu solidny start w branży muzycznej.

Kolejne lata przyniosły serię sukcesów, w tym wydanie albumów takich jak „Agresja & Depresja”, „Diabły & zapałki”, „Radio Taxi”, a także Ogrody Mixtape, które utwierdziły jego pozycję na rynku.

Utwór „Miniówa” z mixtape’u „Ogrody” stał się szczególnym hitem, osiągając miliony odsłuchań i zdobywając status platynowej płyty. Kukon kontynuował swój rozwój artystyczny, współpracując z uznanymi producentami takimi jak Magiera i eksplorując nowe kierunki muzyczne, czego dowodem jest album „Kraków, Marzec 2020” oraz kolejna odsłona „Ogrody Mixtape 2”, na której znalazł się nagrany z Quebonafide przebój „Piję wódę i słucham Ich Troje”.

W 2021 roku Kukon zaskoczył fanów kolaboracją z Julią Mikułą, prezentując album „Dramat”, który otrzymał pozytywne oceny i zajął wysokie miejsce na liście OLIS.

Album Kukona „Rough n’ Gentle”, wydany w 2022 roku nakładem jego własnej wytwórni Piękny Syf, okazał się kolejnym kamieniem milowym w karierze, debiutując na szczycie listy OLIS i zdobywając status podwójnej platyny.

Rok 2023 przyniósł kolejne osiągnięcia – zwycięstwo w konkursie Red Bull SoundClash OKI vs. KUKON oraz platynową płytę za wydany 23 grudnia album „Ogrody Mixtape 3”.

 

 

 

© Your copyright text