Back to the top

O artyście

Igo, czyli Igor Walaszek  urodził się 16 lipca 1992 roku. Artysta pochodzi z Krakowa, gdzie skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. W 2015 wraz z producentem Kubą Traczem założył duetu Bass Astral x Igo.  Na koncie mają m.in. takie przeboje jak m.in. It’s only emotion, Perfect Moment czy Feeling Exactly.  Artyści współpracowali również jeszcze przed założeniem zespołu. W 2009 roku w Krakowie powstał zespół Clock Machine, w którego skład wchodzili obaj muzycy.  Zespół na swoim koncie ma takie single jak Prognozy, Noc czy She’s got it. W 2016 roku Igo razem z Filipem Jarzęckim założył wytwórnię muzyczną o nazwie Iglo Records.

Igo jest także gwiazdą trasy koncertowej Męskie Granie Orkiestra. W ramach wydarzenia wykonał hymny promujące trasę Męskie Granie: utwór Sobie i wam (2019) – wraz z Katarzyną Nosowską, Tomaszem Organkiem i Krzysztofem Zalewskim, utwór Świt (2020) – wraz z Darią Zawiałow i Błażejem Królem.

Po wieloletniej współpracy z zespołem Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igor Walaszek postanowił rozpocząć karierę solową. Pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy album wokalisty jest utwór Helena. Tytuł singla nie jest przypadkowy. Helena to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

 

© Your copyright text