Już 3 czerwca rozpoczynamy największe studenckie święto w woj. lubuskim, czyli Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. 52. Bachanalia to prawdziwa moc atrakcji! Jeśli jeszcze nie zdążyliście zapoznać się z Bachanaliowym kalendarzem wydarzeń zapraszamy do odwiedzenia zakładki PROGRAM, a poniżej prezentujemy krótki przegląd wydarzeń.

Pierwszy dzień Bachanaliów to klimat sportowo-piknikowy. Poniedziałkowy poranek rozpoczniemy Biegiem o Puchar Rektora UZ oraz turniejem w siatkówkę, a następnie wspólnie z zielonogórskimi klubami Klub “U Ojca”, Prywatka oraz Baloo zapraszamy na Wielkie Grillowanie, które odbędzie na polanie Campusu B. Poza dużą dawką dobrej muzyki oraz pysznym jedzeniem, będzie można wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz w innych aktywnościach przygotowanych we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na Wielkim Grillowaniu pojawią się również zawodnicy Wataha Zielona Góra, szybowiec z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz wyjątkowa dla studentów atrakcja, czyli Piana Party!

We wtorek 4 czerwca zapraszamy m.in. na plenerowe Kino pod Chmurką, Bachanaliowy Speed Friending czy po raz pierwszy Bingo Bachanaliowe. Wszystkie wydarzenia odbędą się na polanie Campusu B, a Bingo Bachanaliowe rozproszy studentów po całym mieście. Bachanaliowy wtorek nie obejdzie się również bez sportowych wydarzeń organizowanych w ramach współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym.

Środę rozpoczniemy Bitwą na balony z wodą, następnie zapraszamy do Strefy Studenckich Aktywności, wśród których wymienić można: grę terenową, rysunki kredą, strefę chillu czy Turniej Lasertag. Wydarzenia te odbędą się w okolicach boiska na Campusie A. 

Także w środę w Zajeździe Kultury przy ul. Jedności 78 odbędzie koncert Instytutu Muzyki, a po koncercie zapraszamy wszystkich na karaoke połączone z imprezą do Cafe Noir!

W czwartek na terenie Campusu A odbędą się Zmagania Akademików, czyli okazja do rywalizacji dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w rozgrywkach sportowych i nie tylko. Zaplanowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której będzie można odwiedzić świat fantazji, wcielając się w niesamowite postaci w sesjach RPG oraz biorąc udział w licznych rozgrywkach gier planszowych, a wieczorem dla studentów przygotowaliśmy After Bachanaliowy w Klubie “U Ojca”.

Zwieńczeniem tygodniowego studenckiego święta są oczywiście bachanaliowe koncerty, które podobnie jak w roku ubiegłym odbędą się na terenie Campusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69.  

W piątek 7 czerwca na naszej scenie wystąpią: BSK, KRIZ I BAT, HMS, ADSK, Paweł Sznajder, Daria Zawiałow i Kizo, a w sobotę 8 czerwca wystąpią: Rabbithole, Arne, Zalewski, Kukon i DJ Soina. 

Start koncertów: 17:15.

Podczas dni koncertowych odbędzie się także trzeci Bachanaliowy Food Truck Festival. W  strefie gastronomicznej oprócz tradycyjnych fast foodów i świeżo wypiekanej pizzy z pieca opalanego drewnem będzie można spróbować kuchni azjatyckiej, włoskiej i polskiej, a także napić się pysznej kawy.

Bilety na bachanaliowe koncerty dostępne są na stronie https://bachanalia.abilet.pl/, a także stacjonarnie:

  • w Barze RABARBAR na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus B, al. Wojska Polskiego 69, w budynku A16, 
  • w barze KUCHNIA U MACIEJA na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus A, ul. Szafrana 1 w budynku A29, 
  • w MUZ-ART SKLEP MUZYCZNY przy Placu Pocztowym 3,
  • w sklepie ALIEN SHOP w Galerii Meteor ul. Jana Kasprowicza 2.

Do zobaczenia na BACHANALIACH!

 

Bez kategorii

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *